Fíkus je mrtev, ať žijí bylinky! Netradiční možnosti zeleně v bytě.

Už vám leze krkem tchynin jazyk v rohu místnosti? A to nejen proto, že vám připomíná vaši milovanou tchyni, ale hlavně proto, že je prostě přežitý?

Květiny domy,domácí rostliny jinak,jak rozmístit rostliny, interiér PetrMolek designer

Zavěšené rostliny nad jídelním stolem vypadají určitě originálně   Zdroj:homeworlddesign.com

Pokud odpověď zní ano, mám pro vás návod, jak si pořídit do vašeho bytu kousek originální zeleně a to netradiční formou. Myslete na to, že rostliny v interiéru mají mnoho pozitivních důsledků. Kromě estetických vjemů, celý prostor oživí, zvlhčují vzduch a zachycují prach. Dokonce absorbují hluk a snižují únavu! Důvodů k jejich pořízení je mnoho. Takže, chcete-li netradičně oživit svoje bydlení kouskem přírody, čtěte dále.

 

1. Magnetické květináče

Magnetické květináče jsou obdobou těch běžných, lze v nich pěstovat takřka cokoli. Jediným omezením je, ze květinách musí být umístěn na kovovém povrchu. Takže můžete mít bylinky na lednici, nebo orchidej na futrech. Lze si takto ozdobit i balkon. Kde je kov, tam může být tento květináč, kreativitě se meze nekladou.

Designer radí, jak zútulnit byt, zařízení bytu,magnetick-kvetinace- zdroj.bonami.cz

Zdroj Bonami.cz

2. Aerárium a terárium

Aerária a terária jsou stylovější varianty květináčů. V podstatě se jedná o skleněné mini květináčky tvaru koule, slzy a podobně. Aerárium je navíc závěsné, takže můžete tuto ozdobu svěsit ze stropu, anebo ji navázat na střed garnyže. Kromě tvaru je v tomto případě třeba zvážit, co vlastně v nich chcete pěstovat. Ne každá květina je na to vhodná. Terária se hodí například pro kaktusy a aerária na mini-orchideje a převislé, či menší rostliny a sukulenty. Lze je použít i jako vázu na řezané květiny.

Designer radí, jak zútulnit byt,aerárium zdroj zahradananiti.cz

Sklo působí elegantně a lehce.   Zdroj: zahradananiti.cz

Může se stát, že vaše pěstitelské schopnosti selžou a rostlina vám uschne. Nikdo nejsme dokonalý. Potom můžete skleněnou nádobu vyplnit i kameny, pískem, nebo jakoukoli jinou již dokonale mrtvou dekorací.

 

Petr molek designer, dekorace do obývacího, jak zútulnit interiér

2. Kodekamy

Dalším krásným řešením rostlin v interiéru jsou kodekamy. Zjednodušeně se dají nazvat mechovými koulemi, kdy kořeny se zeminou se obalí mechem a opletou provázkem. Tato varianta není jen zajímavá, ale i ekonomicky příznivá, protože si ji můžete vytvořit sami doma. Pat a Mat by asi použili starou síťovku po babičce, kousek provázku a zbytek substrátu z výsadby muškátů.

Designer radí, jak zútulnit byt, zařízení bytu,kodekama zdroj zahradaniniti.cz

Opravdu krásná dekorace do bytu.   Zdroj: zahradaniniti.cz

3. Obrazy z živých rostlin

Doslova „živé umění.“ Obrazy z rostlin mohou být z plastu nebo dřeva, kde jsou vsazeny rostliny ve speciálním substrátu. Prodávají se v různých barvách a tvarech. Lze je koupit i neosázené. Pokud se chcete trochu rozmazlovat, můžete si obraz nechat vytvořit na míru, přesně podle vašich přání.

Designer radí, jak zútulnit byt, zařízení bytu,obraz-z-zivich-r-zdroj-zahradanastenu.cz

Decentně živé umění.   Zdroj:zahradanastenu.cz

4. Bylinková zahrádka v lustru

Tady, už se dostáváme k finančně náročnějším řešením zeleně v interiéru. Nicméně vizuálně velmi efektivním řešením. Čeští designeři navrhli skleněné lustry, které využívají přebytečného světla žárovek k pěstování rostlin. Žárovky v nich použité mají upravené světelné spektrum a to napomáhá růstu rostlin. Ty jsou vysázeny po obvodu stínidla. Zalévají a trhají se otvorem ve spodní části stínidla. Jsou záviděníhodným řešením hlavně pro městské byty, kde tak budete mít čerstvé bylinky vždy po ruce.

Designer radí, jak zútulnit byt, zařízení bytu,květiny-v-lustru-zdroj-designbuy.cz

Krásné a zároveň funkční. Ideální kombinace.    Zdroj-designbuy.cz

5. Vertikální kaskádová zahrada

Ta je prostě bomba!
Pravděpodobně největším prvkem zeleně, který si v interiéru můžete dopřát, je vertikální zahrada. Může být umístěna kolmo na zdi, nebo na samonosné konstrukci přímo v prostoru jako dělící příčka. Uprostřed může být televize, skříňka, nebo akvárium, prostě dle potřeby. Mohou být automaticky zavlažované, takže věty typu „…šmankot, a jak to budu zalévat“ si můžete rovnou škrtnout ze seznamu.

Designer radí, jak zútulnit byt, zařízení bytu,vertikalnizahrada-zdroj-cascadegarden.nemec.eu

Jak v tomto obýváku musí být čerstvo.    Zdroj: Cascadegarden.nemec.eu

 

Doufám, že se vám článek líbil a že mu věnujete svůj drahocenný like.
….anebo ho sdíleje na FB.

 

Petr Molek bytový designer small

Petr Molek  designer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*