Hnědá a bílá, aneb jak vytvořit útulnou ložnici.

Jakýkoliv nábytek lze vyrobit na zakázku, nejen kuchyňskou linku a vestavěnou skříň jak je tomu většinou. Ne vždy musí být interiér poskládán ze sériově vyráběných kusů nábytku. Můžete si tak dopřát jedinečné originální kousky nábytku, vyrobené přesně pro váš interiér.

1 designová moderní minimalistická ložnice hnědá bílá vysoký lesk petr molek ockodesign bytovy designer architekt 3d navrh rezidence

Celý interiér ložnice včetně nábytku byl navržen podle přání zákaznice. „Líbí se mi jednoduché, strohé linie. Přála bych si, aby ložnice byla nepřeplácaná, ale přesto příjemná, relaxační a útulná. Také bych si přála, aby na mě působila teple, protože zbytek domu mám navržen v neutrální bílé a černé“ prozradila požadavky paní Hana, obyvatelka domu.
Pro tuto ložnici byla navržena vzdušná postel. Spodní část, čili tělo postele, působí subtilně především proto, že má skrytou podnož a postel se jakoby vznáší. Aby i noční stolky působily vzdušně, jsou upevněny na skryté konzoly ve zdi. Díky tomu jde vidět jen odkládací plocha.
Čelo postele je v podobě šesti samostatných panelů polstrované bílou kůží, s výrazným prošíváním. Čelo je záměrně vyšší než je obvyklé. To je proto, aby bylo výrazné a dominantní. Od podlahy měří 1420 mm. Postel tak vypadá lehce díky tělu postele a stolkům, ale pohodlně a útulně díky čelu.

5 designová moderní minimalistická ložnice hnědá bílá vysoký lesk petr molek ockodesign bytovy designer architekt 3d navrh rezidence

Design skříní je tvarově minimalistický, aby v prostoru nebyly moc výrazné. Na dvířkách jsou zhotoveny plastické vlnky, aby skříně nebyly fádní. Tímto získají mírnou zdobnost a eleganci. Dvířka jsou nejen plastická, ale i ve zrcadlovém vysokém lesku což dodá prostoru jiskru. Díky zrcadlení dvířek se skříně jakoby strácí a tím odlehčí prostoru. Otevírání skříní je řešeno bezúchytkově. Ale jak se dostat do skříně? Je to jednoduché, stačí jemně stlačit a dvířka povyskočí.

6 designová moderní minimalistická ložnice hnědá bílá vysoký lesk petr molek ockodesign bytovy designer architekt 3d navrh rezidence

Zdi jsou vymalovány příjemnou zateplující hnědou, což vykompenuzuje zbývající neutrální barvy v interiéru. Tím získá ložnice hřejivý dojem.
Noční lampičky, včetně vypínačů, jsou řešeny jako zabudované do zdi a to po obou stranách postele.

Jedna rada k osvětlení v ložnici. Je dobré mít hned vedle postele vypínač, tak zvaný „schodišťák“, který ovládá centrální osvětlení v místnosti. Takže nejen u dveří, ale i u postele. Nikomu se přece nechce rozespalému zvedat z postele.

3 designová moderní minimalistická ložnice hnědá bílá vysoký lesk petr molek ockodesign bytovy designer architekt 3d navrh rezidenceI strop v ložnici je prostor pro zajímavou dekoraci. Můžete zde vymyslet něco co místnost výrazně ozdobí a svým nepřímým světlem ozvláštní.
V této ložnici tak vznikla světelná instalace, tvořená z výklenku v sádrokartonu, z led- diodového pásku a provázkového závěsu. Pokud se rozsvítí nepřímé led-diodové osvětlení v hraně podhledu, tak se provázky zvenčí krásně osvítí na polovinu své délky. Když se zapne centrální osvětlení uprostřed stropního otvoru, osvětlí celá světelná instalace zevnitř. Díky tomu dostane celý interiér větší světelnou dynamiku.

Ložnice je intimní prostor, který většinou není určen zrakům návštěvy. Ložnice je po kuchyni a koupelně třetí nejdůležitější místností. Tak proč si ji neudělat přesně podle vašich představ. Snad vám k tomu dopomohou některé z těchto nápadů.

Líbí se vám tato ložnice? Napište mi, prosím, do komentářů pod článkem svůj názor.Doufám, že vám informace obsažené nejen v tomto článku pomohou k lepšímu bydlení. Pokud byly pro vás užitečné, dejte článku palec nahoru anebo jej sdílejte.

Přeji krásný výsledek a bavte se při tvorbě nového interiéru.

petr molek profile3

autor: Petr Molek  designer

.
Y

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*