Industriální styl v interiéru. Znovu nastupující fenomén.

Nejste-li milovníkem minimalismu protože vám připadá fádní, nebo nechcete mít doma tolik nadužívaný skandinávský styl? Máte ještě další možnost, jedna z nich industriální styl.

industriální styl,originální interiéry, petr molek očkodesign, moderní bydlení, jak rekonstruovat 3 industriální styl,originální interiéry, petr molek očkodesign, moderní bydlení, jak rekonstruovat 1 industriální styl,originální interiéry, petr molek očkodesign, moderní bydlení, jak rekonstruovat 4

Industriální styl v interiéru je úzce spjat s loftovým bydlením newyorských umělců 60.let minulého století. Nedostatek dostupného bydlení zapříčinil stěhování do opuštěných průmyslových továren, hal a skladů. Z původního provozu vždy něco zůstalo, šatní skříňky, plechová kartotéka, nebo paleta a tak se jednoduše a spontálně dostaly do bytů prvky typické pro industriální provozy. Tak z nouze ctnost časem přerostla v celosvětový trend.

jak navrhnout interiér, petr molek očkodesign, industriální interiér, industry interior

Nabílené cihly a přiznaná vzduchotechnika. Typické pro industriální styl. Zdroj: očkodesign

jak navrhnout interiér, petr molek očkodesign, industriální interiér, industry interior

Díky vysokým stropům je nutné zpřístupnit i horní pozice skříně žebříkem. Zdroj: očkodesign

jak navrhnout interiér, petr molek očkodesign, industriální interiér, industry interior

Skříně jsou na zakázku opatřeny betonovou stěrkou. Místo si našla i stará kartotéka. Zdroj: očkodesign

Charakteristická pro industriální styl jsou tabulková okna, betonové podlahy, režné zdivo – beton – pohledové cihly, kov jako takový, schodiště, kovové nosníky, litinové radiátory, řetězy. Pro „industriál“ jsou také typické přiznané rozvody. Takže vzduchotechnika na stropě, nebo dráty k vypínačům, musí být prostě vidět.

 

A právě proto je tento styl hravý a vyznačuje se svojí originalitou už ze se své podstaty. Kousky, kterými vybavíte svůj příbytek, mnohdy nenajdete obchodech, ale spíše na dvoře továren, skládkách, nebo v bazaru. Za trochu větší námahu na oplátku dostanete bezpochyby individuální interiér, který nenajdete v časopise, nebo u souseda.

industriální interiér, petr molek očkodesign, návrhy interiérů, industry style

V interiéru lze použít po malé úpravě i starý důlní vozík jako konferenční stolek. Interiér rodinného domu Kutná Hora.  Zdroj: očkodesign

Celý interiér zde: Kuchyň spojená s obývákem v industriálním stylu

Interiér můžete vybavit i soudobými kusy nábytku, netvoříme přeci repliku továrny, ovšem k tomuto „lazení“ interiéru je již potřeba čas a cit pro interiérový design. Výhodou je, že se dá takto navržený interiér časem dobře doplňovat. Abych vám trochu času ušetřil, můj výběr industriálních dekorací naleznete zde:
Trochu tovární špíny do bytu. Industriální dekorace.

loftové byty, industriální styl,3d návrhy,Petr Molek, Bytový architekt Praha 4

Dominantní kovové schodiště a patinovaná omítka na zakázku dodají interiéru správnou atmosféru. Zdroj: očkodesign

industriální styl,originální interiéry, petr molek očkodesign, moderní bydlení, jak rekonstruovat 4

Loftové bydlení ze starého chléva. Dole kuchyň spojená s obývákem+ sociální zařízení. Nahoře ložnice a šatna. Zdroj: očkodesign

Celý interiér zde: Rekonstrukce chléva na industriální byt

Tento styl není pro každého a ne všude se hodí. Myslete na architektonický kontext. Je jasné, že pravověrný industriál se všemi jeho prvky se nehodí do paneláku, nebo na samotu u lesa. Pokud však zrovna bydlíte v panelovém domě a industriální styl milujete, je důležité daný styl zředit. Vyzobnout si z něj pouze jednotlivé kousky např. drátěné osvětlení nebo paletový stolek.

„Industriální styl se velice dobře kombinuje s rustikálním stylem a „raw“ stylem, tak se podívejte i na tyto styly, třeba se vám tím rozšíří obzory:)
Máte-li chuť, podělte se svými zkušenostmi při zařizování vašeho interiéru dole v komentářích“.

„…..a nezapomeňte, bavte se při zařizování interiéru, na výsledku to jde vždy poznat“.

Petr Molek bytový designer small

Petr Molek  designer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*