Jak vytvořit interiér v romanticko-provensálském stylu. Inspirujte se, zda-li je to i vaše „srdcová záležitost“.

Celá půdorysná dispozice domu doznala zásadních změn již na papíře, a to na základě požadavků investora na vybavení interiéru. Z původního návrhu zůstaly jen nosné zdi. Zde je důkaz, že se včasná konzultace s bytovým designerem vyplatí nejen funkčně ale i finančně. Ušetří se na nákladech spojených s budoucím bouráním nevhodných příček.
Hlavním přáním budoucích obyvatelů tohoto domu bylo vytvořit  stylový interiér inspirovaný romantickým provence stylem.
Konkrétní přání byla „nechceme modernu, ale něco romantického buď provensálský, nebo takový ten přímořský styl“. V návrhu měla také objevit zasklená knihovna, pianino a dominantní stůl pro šest osob. „Televizi nebudeme potřebovat, pokud by nám chyběla namontujeme si na strop projektor a plátno“, prozrazuje pan Jan.

Peterkovi kuch+ob+jídelna+z.zahrada vizualizace5-11

Peterkovi kuch+ob+jídelna+z.zahrada vizualizace5-3

Interiér je navržen v mírně chladivé modré barvě, což byl hlavní požadavek obou manželů. Aby spojená místnost nepůsobila moc chladně je nábytek v kuchyni i obývacím pokoji navržen v teplém odstínu dřeviny. Dohromady tento barevný koncept tvoří vyvážený celek.
Funkčně je kuchyň sestavena tak, aby nejen dobře vypadala, ale hlavně tak, aby byla praktická. Jsou zde zachovány správné cesty v kuchyni díky kterým majitelé ušetří zbytečné běhání z jedné strany na druhou. Zjednodušeně se dají tyto cesty popsat takto : postup zleva doprava…ukládání, odkládání, mytí, příprava, vaření a servírování ke stolu.

Peterkovi kuch+ob+jídelna+z.zahrada vizualizace5-8

Celá kuchyně jako místnost, je uzavíratelná posuvnými prosklenými panely na celou výšku místnosti. Stejné řešení uzavírání místnosti je směrem do zimní zahrady. Snad jedině  s tím rozdílem, že kuchyňské posuvné panely se skryjí do nově vytvořené dutiny za krbem, takže při otevření nebudou nikde překážet. Skleněná výplň do kuchyně je matná, kdežto do zahrady je čirá.

Nábytek v obýváku je navržen jako velmi jednoduchý, aby mohlo vyniknout  černé pianino.  Jídelní stůl je pro šest až osm osob, i když v tomto návrhu jsou prozatím čtyři židle. Stůl je z dominantní tmavší dřeviny, stejně jako konferenční stolek. Nad stolem je zavěšeno jediné tvarově výrazné svítidlo od německé značky Kare design, které je ozdobou interiéru a  příjemně dokresluje romanticko-provensálský styl. Zbývající dvě stropní svítidla jsou nenápadná, aby na sebe nevztahovaly pozornost.

„Inspiroval vás tento článek? Sdílejte jej na facebooku, nebo mi napište svůj názor do komentářů“.

„Bavte se při navrhování vašeho nového interiéru“.

petr molek profile3
autor: Petr Molek  designer
www.ockodesign.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*