Jak navrhnout praktickou kuchyň? Zde je několik rad než se do toho pustíte. Hodně štěstí!


Pracovní deska kuchyně je zvolená z Technistone, což je jinak řečeno umělý či technický kámen. Technistone má v sobě 93% žuly a křemene, čímž se stává velice odolnou. Je odolná proti oděru, škrábancům, díky své hladkosti proti bakteriím a hlavně proti vyšším teplotám. Takže, když se sem tam uříznete něco bez prkénka, anebo na ni položíte horký (nikoli vařící)  hrnec, nic se nestane.
To však nelze říci o jiných pracovních deskách. Často využívaná deska z vysokotlakého laminátu (umakartu) toto rozhodně nezvládne. Samozřejmě vyšší kvalita umělého kamene s sebou nese vyšší pořizovací cenu desky, nicméně z dlouhodobějšího hlediska se to vyplatí. Pořizovací cena desky z umělého kamene je přibližně 10 až 11 tisíc Kč za běžný metr při hloubce 600 mm. Cena je včetně výřezů a práce specializované firmy, která vám ji odborně zaměří a namontuje.

02 designove-moderni-kuchyne-designer-brno-praha-olomouc

Dvířka a pohledové plochy kuchyně jsou ve vysokém lesku. Vím, teď by se nabízelo říci a kde je zde praktičnost, bílá a ještě v lesku?! Ale je tomu tak.
Bílý vysoký lesk je výborný na údržbu ač se tomu zprvu nechce věřit. To chce prostě vyzkoušet. Ohmatky lze jednoduše setřít suchým hadříkem a pokud se podaří větší nečistota, tak vlhkým hadříkem se saponátem.
Budeme-li hovořit o vizuální funkci bílého vysokého lesku, tak jich má hned několik. Díky svému zrcadlení dodá místnosti opticky více prostoru. Přidává také světlo v místnosti a bílá barva se obecně velice dobře kombinuje s ostatními barvami. V tomto případě je to s červenou doplňkovou barvou na židlích, hodinách, na obraze a na potištěném skleněném obkladu tak jak si to přál zákazník.

08 designove-moderni-kuchyne-designer-brno-praha-olomouc-kuchyn-v-lesku-petr-molek

I stůl je ve vysokém lesku ať už jeho centrální noha, nebo jeho deska. A aby byla dodržena praktičnost i zde, tak stolová deska je tvořena z kaleného bílého skla. Většina stolů ve vysokém lesku je pouze nastříkána bílou barvou a tak se lehce poškrábe o neglazovaný spodek hrníčků.
Plastové židle jsou průhledné, takže v prostoru nedominují. Je skrze ně vidět na podlahu a jídelna tím získá na lehkosti, vzdušnosti a eleganci.

01 designove-moderni-kuchyne-designer-brno-praha-olomouc


Odsavač je zvolen velice výkonný a to ve tvaru válce. Tento tvar koresponduje s krbovou vzduchotechnikou, která je umístěna nad kuchyňskou linkou.
Indukční deska je v netradiční bílé barvě. Oproti černé varné desce na které je vidět sebemenší šmouha a je nutno ji stále leštit, tak je bílá deska výborně udržovatelná.

Celý vizuální dojem z kuchyně a jídelny je podpořen hojným použitím led diodových pásků a bodovek takže je v kuchyni výborný světelný komfort.

03 designove-moderni-kuchyne-designer-brno-praha-olomouc

Osvětlení lze jednoduše rozdělit na dvě skupiny a to na funkční, které je např.pod horními skříňkami a nad polo-ostrůvkem a na náladové, které je nad horními skříňkami, pod barovou deskou a v prosklených komodách. Ty mají uvnitř pro ozvláštnění dřevinu, která by měla navazovat na obývací pokoj a stát se tak hezkým spojovacím prvkem mezi oběma místnostmi.

Vše je tak nejen praktické, ale dohromady to tvoří harmonický celek.
Pokud vás tento článek zaujal nebo inspiroval pošlete jej rodině, přátelům či známým. Třeba pomohou i jim :)

petr molek profile3
autor: Petr Molek  designer

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*