Kafe a cigára … nebo cappuccino a tabáček? Aneb jak vytvořit kuchyň do paneláku.

V tomto příspěvku se můžete inspirovat, jak může vypadat taková „obyčejná“ paneláková kuchyň. Vytvořte si interiér v útulných odstínech latte, cappuccino a tabacco.

Kuchyň je uspořádána tak, aby bylo dostatek úložného prostoru a kuchyň zároveň působila vzdušně. Aby bylo odkládání na obě strany od vaření a také aby byl dostatečně velký pracovní prostor mezi mytím a vařením.

designove kuchyně,jak navrhnout kuchyň, přestavba jádra,přestavba paneláku,rekonstrukce panelového bytu,hnědá kuchyně,Petr Molek designer, bytový designer Praha, interiérový designer Brno

dostatek světla je základ úspěšné přípravy jídla

Novým uspořádáním kuchyně se se zvětšil úložný prostor. Pod varnou deskou jsou nyní tři zásuvky (šuplíky) které nahradili původní troubu. Nyní jsou navíc k dobru dvě zásuvky pod zvýšenou troubou.

designove kuchyně,jak navrhnout kuchyň, přestavba jádra,přestavba paneláku,rekonstrukce panelového bytu,hnědá kuchyně,Petr Molek designer, bytový designer Praha, interiérový designer Brno,design

Dvě hluboké zásuvky pod troubou pojmou hodně nádobí. Nad troubou je skrytá mikrovlnka.

Nad troubou je skrytá, volně stojící, mikrovlnná trouba. Je skryta za praktickými výklopnými dvířky. Tímto lze ušetřit zhruba 8 000 Kč. Vestavné mikrovlnky se pohybují kolem 10 000 – 12 000 Kč, ale volně stojící kolem 2000 – 3000 Kč. Což je docela rozdíl. Také je důležité zmínit další výhodu. Mikrovlnná trouba kuchyň zrovna nezdobí, takže když se schová, vypadá to jednoduše lépe.
Výsledek: tato varianta je hezčí a ušetříte peníze.
Na protější straně kuch.linky čili pod policemi nejsou skříňky, aby byl dostatek místa vykládat a nakládat do myčky.

designove kuchyně,jak navrhnout kuchyň, přestavba jádra,přestavba paneláku,rekonstrukce panelového bytu,hnědá kuchyně,Petr Molek designer, bytový designer Praha, interiérový designer Brno,dizajn

Absence skříněk na protější straně kuchyni na praktičnosti neubírá. Právě naopak

Předchozí původní stůl byl nevhodně kulatý a tím náročný na místo. Nyní je hranatý, takže stolování bude pohodlnější. Stůl je zároveň vhodnější k danému prostoru, není malý ani velký, ale čtyři osoby by zde měly bez problému stolovat.
Stůl má jen jednu a to centrální nohu. Opticky to vypadá vzdušněji a prakticky vám nepřekáží nohy když k němu zalézáte.

jak rekonstruovat panelák,petr molek,designer radí

Zajímavé zdobné židle občerství jídelnu.

Vše je slazeno do uklidňujících útulných barev. Výmalba je v barvě latté. Stůl a kuchyně je pak v barvě cappuccino a to ve vysokém lesku.
Proč lesk? Výborně se udržuje, opět opticky zvětšuje prostor a kuchyni dá jiskru. Pracovní deska kuchyně je pak v matném a mírně zvrásněném povrchu tabacco. Tím získáme přirozený protipól proti lesku.

designove kuchyně,jak navrhnout kuchyň, přestavba jádra,přestavba paneláku,rekonstrukce panelového bytu,hnědá kuchyně,Petr Molek designer, bytový designer Praha, interiérový designer Brno,dizajne

Výklopné horní skříně jsou praktickým řešením.

V návrhu můžeme vidět i několik změn oproti původní dispozici místnosti. Posunuly se dveře do ložnice o 150 mm a to proto, aby se vlezla lednicová a troubová skříň do rohu ke stoupačám. Ty je třeba zaizolovat, aby lednice zbytečně neprotápěla. Dále se pak vytvořil velký průchod mezi jídelnou a obývacím pokojem. Přirozeně se tak spojí obě místnosti a byt získá na velikosti. Oproti předchozím, výrazně dřevinovým dveřím, jsou nyní zvoleny decentní bílé. Textura dřeviny je na nich zachována a to proto, aby pohledově nebyly fádní.
Bylo vytvořeno i nové chybějící stropní světlo v kuchyni. Původně bylo jen v podobě položené zářivky na horních skříňkách.
V kuchyni tak získáme velice důležité centrální světlo. Na přisvícení na pracovní plochu poslouží pak bodovky na odsavači a dostatečně svítivý led diodový pásek. Ten je umístěn zespodu a to po celé délce horních skříněk.

„Pokud se vám video líbilo napište mi to dolů do komentářů, anebo jej sdílejte na facebooku“

 

petr molek profile3
Petr Molek  designer
www.ockodesign.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*