Když je dětský pokoj pro dva. Pro chlapce a leguána zeleného.

Návrh tohoto dětského pokoje je inspirován koníčky desetiletého Matěje. Má rád přírodu a má o ní hodně načteno. Proto nebylo až tak složité pokojík vytvořit podle jeho představ.

01 petr molek designer designovy detsky pokoj designove moderni studentske pokoje jak navrhnou pokoj interier byt

Nový pokoj si přál sdílet s leguánem zeleným. Od nadšeného chovatele Matěje jsem k chovu leguána dostal dostatek informací :). Díky tomu mohlo vzniknout relativně velké terárium ideální pro chov. Navrhnout a nechat si zhotovit terárium na zakázku,, je stejně snadné, jako si nechat vyrobit např.skříň na zakázku. Takže se nemusíte ničeho bát, když vaše dítko příjde s novou zálibou :). Stačí základní informace o proporcích terária, a pak už jen zajít za sklenářem a ten vám jej zhotoví. Matěj  má rád nejen leguány, ale celou přírodu. Proto byl pokoj navržen jako volná inspirace přírodou.

02 petr molek designer designovy detsky pokoj designove moderni studentske pokoje jak navrhnou pokoj interier byt
03 petr molek designer designovy detsky pokoj designove moderni studentske pokoje jak navrhnou pokoj interier bytProstorná skříň je navržena jako bez-úchytková s výrazným potiskem v podobě listu. Úchytky tak nekazí efekt potištěných dvířek.
Potištění dvířek není nic složitého, stačí vybrat jen vysněný motiv neobtěžkaný autorskými právy, a nechat si potisknout dveře u 08 petr molek designer designovy detsky pokoj designove moderni studentske pokoje jak navrhnou pokoj interier bytspecializovaného výrobce.
Dnes už lze potisknout takřka cokoli, např. sklo nebo dveře. Více o těchto možnostech čti ZDE.  V ČR už je několik specializovaných firem, které dokáží kvalitně a hlavně trvanlivě potisknout dvířka. ( např. firma Trachea).
I doplňky mají náznakem dokreslit pocit, že jste v přírodě. Koberce mají imitovat travnaté ostrůvky a hnědá podlaha z Marmolea zase hliněnou zem. Noční stolek je z hrubě opracovaného špalku dřeva. Žádná imitace, jen vonící dřevo. I lampička na psacím stole je masivního dřeva.
Lana na kterých je postel zavěšena mají připomínat liány. „Cože?….zavěšená postel? Vždyť se bude houpat?!“. Ale ne, nebojte se :). Postel je ještě ukotvena do zdi, takže při spaní bude stabilní. Lana, neboli liány, jsou především pro efekt.

05 petr molek designer designovy detsky pokoj designove moderni studentske pokoje jak navrhnou pokoj interier byt

Světlo nad postelí od českého výrobce Lucis, imituje tropické rostliny visící ze stromů. Matěj svůj volný čas nevěnuje pouze chovu leguánů, ale i hudbě. Hraje na klarinet. Takže i na stojan s notami se muselo najít místo.

V návrhu jsem se snažil především odrazit vášně Matěje. Další snaha byla, aby pokoj nebyl přeplácaný přemírou doplňků. Doufám, že se v tomto pokoji bude dobře cítit i za pět a více let.

Líbil se vám tento příspěvek? Zaujal vás, nebo inspiroval ? Pošlete jej rodině, přátelům či známým. Třeba inspirují i  je při zařizování pokoje :).

petr molek profile3
autor: Petr Molek  designer

.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*