Krásná a levná koupelna v provensálském stylu? Jak může vypadat rekonstrukce koupelny.

Vytvořit koupelnu v provensálském stylu, ale zároveň levnou je takřka neuskutečnitelný úkol.

1 koupelna Provence, provensálská koupelna, rustikální koupelna, 3d návrhy koupelnen

Provensálský styl s sebou nese určitá specifika, která koupelnu prodraží. Jedná se o různé zdobení jako jsou, dekorační lišty u nábytku, bordury u stropu, dekorační zakončení obkladů, kohoutkové baterie a všudypřítomná patinace. Aby interiér nevypadal, jako když si na žebřiňák dáte litá kola z Audiny, je třeba dodržet určitá pravidla. :)
To znamená, že např. umyvadlová, nebo sprchová baterie nebude moderní páková, ale s klasickými kohoutky. I sanitární keramika by neměla být ostrých moderních tvarů. Můžete vybírat z ne moc široké nabídky, vintage nebo retro typů klozetů, bidetů a umyvadel.

8 koupelna Provence, provensálská koupelna, rustikální koupelna, 3d návrhy koupelnen

Bohužel všechny vyjmenované stylotvorné prvky něco stojí a většinou to nejsou zanedbatelné částky.Takže pokud budete chtít stylovou koupelnu, tak např. za WC mísu zaplatíte místo 2500 Kč, třeba i 8000-15000 Kč.
Tak to bohužel je a to je třeba se psychicky připravit dříve, než započnete s návrhem, nebo už samotnou realizací.

Více o tajných „…ale“ provensálského stylu najdete →…zde.

5 koupelna Provence, provensálská koupelna, rustikální koupelna, 3d návrhy koupelnen
Ale abych jen nestrašil s tím, kolik peněz to bude stát, je tu dobrá zpráva. I na něčem se dá ušetřit.
Takže takto jsem se snažil přihlédnout k požadavku, aby koupelna byla levná.
Obklady jsem zvolil klasické bílé lesklé 10×10 cm, takže žádný velký ohňostroj důvtipu se nekoná :) . Nicméně jsou z těch levnějších a do konceptu se nám výborně hodí. Podlaha je vinylová, takže odolná proti vodě a opět méně finančně náročnější, než například dlažba. Zrcadla v rámu se vyrobí jednoduše v rámařství, takže není třeba kupovat typový „designový“ kousek v některém z design-shopů. Ušetříme cca 4000 Kč absencí topného žebříku. Zachováme stávající klasický litinový radiátor. Ten se nám tam naopak velice hodí.

4 koupelna Provence, provensálská koupelna, rustikální koupelna, 3d návrhy koupelnenPodařilo se i použít interiérové dveře, které jsou dýhované. Jednoduše se důkladně obrousí a natřou na bílo.

Vše ostatní je bohužel už trochu finančně náročnější, ale to rustikální, nebo provensálský styl s sebou jednoduše nese.

 

„Pokud se vám článek líbí, klikněte na: „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli na facebooku. Chcete-li dostávat nové informace do mailu, zaregistrujte se k odběru newsletteru vpravo nahoře“.

„Bavte se při zařizování interiéru“

petr molek profile3

Petr Molek  designer
www.ockodesign.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*