Když je odsavač klenotem v interiéru a ne jen nutným funkčním zlem.

Odsavače par tvoří nedílnou součást každé kuchyně. Ne vždy však musí mít formu hlučného monstra, které pouze odvede nebo vyčistí vzduch v místnosti. Může být ozdobou nejen kuchyně, ale i celého interiéru pokud máte spojenou kuchyň  s obývacím pokojem. A proč jsem vybral zrovna odsavače elica? Jelikož se mi líbí a mám s nimi dlouholeté zkušenosti :).

Nerezovým odsavačům odzvonilo a na jeho místo nastupují barevné. Je tomu tak především proto, že nerez se špatně udržuje a na první pohled je chladný. Při vaření vzniká spousty mastných par, které nelze vždy všechny odsát a tak ulpí na nerezovém povrchu.
No a co by měl takový odsavač splňovat po technické stránce? Především kvalitně, rychle a pokud možno nehlučně odsát co nejvíce pachů vzniklých při vaření. Také by měl dostatečně svítit na varnou plochu.

Ye_gallery_elica_designové-interiéry-jak-navrhnout-kuchyň-moderní-digestoř-odsavač-recirkulační

ostrůvkový odsavač s jednoduchým názvem YE

Ye_gallery_elica krásné-designové-interiéry-jak-navrhnout-kuchyň-moderní-digestoř

ostrůvkový odsavač s jednoduchým názvem YE

designové odsavače, elica YE, moderní digestoře, designové kuchyně

ostrůvkový odsavač s jednoduchým názvem YE

Nový odsavač YE je charakteristický svým nádherným designem a neotřelým tvarem. Toho bylo možné dosáhnout díky materiálu Cristalplant z kterého je vyrobeno tělo odsavače. Lze tak vyrobit krásný odsavač jemných linií. YE je vybaven dálkovým ovládáním, skrytými led reflektory a vysoce výkonným motorem, který zaručí vysokou efektivitu sání.

Dalším designovým bonbónkem je nástěnný odsavač Nuage, který lze perfektně začlenit do interiéru. Čelní panel odsavače, který je k dostání buď v 6 mm sádrokartonu nebo v přetíratelné oceli, lze barevně upravit jakkoli si budete přát. Odsavač tak tvoří dokonalou symbiózu nejen s kuchyní, ale i s obývacím pokojem. Tento odsavač je vybaven vysoce výkonným motorem, intuitivním otočným ovládacím přepínačem a led diodovými pásky, které dodají kvalitní a přirozené světlo tam, kde je ho třeba.

Nuage_extra_designové-interiéry-jak-navrhnout-kuchyň-moderní-digestoř

elegantní nástěnný odsavač par Nuage

Nuage_elica-designové-interiéry-jak-navrhnout-kuchyň-moderní-digestoř

elegantní nástěnný odsavač par Nuage

Mojí velice oblíbenou skupinou odsavačů jsou recirkulační ostrůvkové odsavače. Díky tomu, že se výrobce nemusel trápit se vzduchotechnikou, která je součástí většiny odsavačů, mohl tak vzniknout subtilní odsavač očesaný o vše nepotřebné. Tento „naháč“ je v podstatě zavěšený motor na lankách, který čistí vzduch pod pachů a mastnot pomocí tukových a uhlíkových filtrů. Je ideální do technicky laděných kuchyní, anebo do loftových interiérů, kde je třeba svěsit odsavač například z pětimetrové výšky. Ovládání odsavače je vtipně řešeno pomocí tyčinky ve spodní části.

designové moderní odsavače kuchyně interiéry

ostrůvkový recirkulační odsavač Naked

jak navrhnout praktickou kuchyni designové moderní kuchyně interiéry obýváky

– zajímavý nástěnný odsavač FEEL

jak navrhnout kuchyň designové moderní kuchyně Feel_elica
FEEL je velice zajímavý odsavač nejen svým designem, ale především funkcemi. Pokud chcete začít odsávat zatlačíte na panel a on vyjede z těla odsavače. Pokud potřebujete větší sací výkon např. při smažení, zatlačíte na druhý panel a on vyjede také. Pokud nevidíte do hrnců stačí stlačit horní interaktivní panel a on vyjede a rozsvítí se. Pokud zrovna nevaříte oceníte jednoduchý a čistý design  a pokud vaříte především jeho výkon. Tento skleněný odsavač můžete mít hned v několika barevných mutacích. V černém skle, v bílém skle, ale také ve veselé barevné variantě. Interiér tak získá na originalitě a hravosti.

jak navrhnout praktickou kuchyni designové kuchyně designer

Odsavač se strohým názvem 35CC v sobě skrývá nejen vysoký výkon, na to jak je malinký, ale především obrovský potenciál. Je ve všech možných funkčních provedeních. Lze si jej pořídit jako nástěnný nebo ostrůvkový, recirkulační nebo s odtahem ven. Pokud máte dvířka kuchyně např. v cappuccinovém odstínu a nevíte který odsavač zvolit, tak 35CC je přesně on. Vyrábí se v mnoha barevných odstínech, takže si určitě vyberete přesně ten odstín, který bude ladit k Vaší kuchyni. Tělo odsavače tvoří dva ohýbané plechy tvaru písmena „C“ do sebe zaklenuté. Pokud se Vám nelíbí perforovaný plech tak nevadí, lze si vybrat variantu s plným plechem. Odsávání tak probíhá perimetricky, čili štěrbinou. Prostě tento odsavač si můžete přizpůsobit přesně podle toho, jak se Vám to hodí. Možnosti použití a barevných variant, můžete shlédnout ve videu na konci článku.

elica designové odsavače design kuchynědesignové-interiéry-jak-navrhnout-kuchyň-moderní-digestoř

elica 35CC_island designové-interiéry-jak-navrhnout-kuchyň-moderní-digestoř jak navrhnout praktickou kuchyni designové kuchyně designer 35cc

Jednoduchý elegantní tvar odsavače Seashell připomínající spíše světlo než odsavač, ozdobí každý interiér. Tento odsavač patří do již zmiňované skupiny recirkulačních odsavačů.

elica odsavače designové kuchyně interiéry

čistý jednoduchý odsavač Seashell připomínající spíše světlo než odsavač

 

elica odsavače designové kuchyně interiéry obývací pokoje

čistý jednoduchý odsavač Seashell připomínající spíše světlo než odsavač

Ostrůvkový odsavač Adagio, je ideální kombinací estetiky a technologické inovace. Pokud si nepřejete, aby byl odsavač ve vypnutém stavu viděn, jednoduše jej  zasunete jedním dotykem do pracovní desky. Výhodou tohoto odsavače je to, že jeho motor může být umístěn přímo v ostrůvku, anebo externě mimo místnost, podobně jak je tomu například u klimatizace. Tím se značně sníží hlučnost při odsávání. Vzduchotechnika odsavače je pak vedena podlahou. Tento odsavač je dalším řešením pro ty, co mají strop příliš vysoko na to, aby na něj pověsili odsavač.

elica Adagio designové kuchyně rady designera

ostrůvkový odsavač Adagio

Měkké a zaoblené tvary odsavače Edith vás při pohledu na něj jistě potěší. Mě osobně tvarem připomíná velké retro cyklistické světlo. Lze jej mít v leštěné nerez oceli, nebo v černé či bílé barvě. Odsavač může být jako nástěnný, nebo jako závěsný recirkulační.

Edith_elica_designové-interiéry-jak-navrhnout-kuchyň-moderní-digestoř

odsavač Edith

cappa_Sweet_elica_designové interiéry jak navrhnout kuchyň moderní digestoř

tvarově zajímavý odsavač Sweet

Sweet_elica jak navrhnout novou moderní designovou kuchyni design kuchyněOdsavač par Sweet hned na první pohled zaujme svým neotřelým a zajímavým tvarem. Zakřivené měkké harmonické tvary dodají kuchyni originalitu. Sweet se hodí nejen do stále oblíbenějších retro interiérů, ale i do moderních stylových kuchyní, kde se stane jeho přirozenou dominantou. I tento odsavač je hned v několika barevných variantách, abyste měli absolutní svobodu výběru a dobře se vám odsavač ladil k lince.

 

Odsavač Sweet je takovou sladkou tečkou za tímto článkem. Věřím, že až si budete pořizovat nový odsavač, vyberete třeba některý  z těchto zajímavých originálních kousků. Přeji dobrou volbu:)

Pokud se vám tento článek líbil, doporučte jej přátelům, třeba pomůže i jim při výběru.

petr molek profile3
autor: Petr Molek  designer
www.ockodesign.cz

.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*