Malá funkční, či designová koupelna. Anebo domácí wellness? Jistě téma k přemýšlení při realizaci nové „vysněné“ koupelny.

Koupelna nemusí vždy sloužit svému primárnímu účelu, čili poskytnout zázemí pro očistu těla, ale čím dál častěji je využívána i pro očistu ducha.

Stává se tak místem pro relaxaci a z obyčejných koupelen se stávají domácí wellnessy. V takové koupelně tak nezřídka kdy nalezneme prostorné vířivky pro čtyři a více osob, zabudované reproduktory do stěn samotného těla vany, příruční bar, nebo stmívatelné náladové osvětlení. Výrazným prvkem je většinou vana, umístěna uprostřed místnosti, jako přirozená dominanta. Z klasického sprchového koutu velikosti plivátka, je rázem prostorná multifunkční kabina připomínající přístroj pro cestovaní v čase. Design nábytku spíše připomíná obývací sestavu. Závisí jen na vás jaký styl je vašemu srdci blízký.

Petr Molek Designer-bytový designer Praha-bytový architekt Praha-interiérový designer Praha-interiérový architekt Praha-krásné koupelny-designové koupelny-domácí wellness-rekonstrukce koupelen-koupelna v paneláku-koupelna inspirace- koupelny inspirace-malá koupelna-levné koupelny-poradenství designera-kachličky do koupelny-dlažba do koupelny-dlaždičky do koupelny-koupelnové obklady-koupelnové studio-fotogalerie koupelen-rekonstrukce koupelen-svět koupelen-3D návrh koupelny-návrh koupelny online-3d návrhy koupelen-grafický návrh-návrh zdarma-koupelnu svépomocí-jak navhnout koupelnu-jak zrekonstruovat koupelnu-jak ušetřit koupelna-koupelnu levně-útulná koupelna-krásne kúpeľne-dizajnové kúpeľne-domáci wellness-rekonštrukcie kúpeľní-kúpeľňa v paneláku-kúpeľňa inspirace- kúpeľne inšpirácie-malá kúpeľňa-lacné kúpeľne-poradenstvo designera-3d návrhy kúpeľní-grafický návrh-návrh zadarmo-kúpeľňu svojpomocne-ako navhnout kúpeľňu-ako zrekonštruovať kúpeľňu-ako ušetriť kúpeľňa-kúpeľňu lacno-útulná kúpeľňa

Luxusní a prostorná černobílá koupelna – Zdroj: (1)

Poslední průzkumy však ukazují, že i když nás fascinují moderní technologie, stále se nám nejvíce líbí návrat ke kořenům. Tyto skryté emoce se většinou projeví tak, že chceme prostornou koupelnu s výhledem, či dokonce výstupem přímo do zahrady. Chceme velká okna, přírodní kámen a masivní dřevo kam jen oko dohlédne.
V koupelně jsou tak čím dál častěji využívány masivní dřevěné podlahy, anebo alespoň jejich nenasákavé imitace. Pokud zdi obložíte přírodním kamenem koupelna rázem působí útulným, až jeskyním dojmem.

DŘEVO KÁMEN A VÝHLED DO ZAHRADY KOUPELNA

Dřevo, kámen a krásný výhled ven – Zdroj:(4)

dlazba obklad los kachlos montana cottage-designové koupelny-moderní koupelny-jak navrhnout koupelnu-petr molek designer- designer praha-interiér designer brno-inspirace koupelny-jak ušetřit koupelna

Obklady i podlaha v imitaci dřeva. – Zdroj: (2)

Petr Molek Designer-bytový designer Praha-bytový architekt Praha-interiérový designer Praha-interiérový architekt Praha-krásné koupelny-designové koupelny-domácí wellness-rekonstrukce koupelen-koupelna v paneláku

Pro opravdové milovníky kamene. Velkoformátové kamenné obklady – Zdroj:(6)

Nejen zvolené materiály jsou důležité, přeci jen trochu těch technologií to chce. Klíčovou a často podceňovanou roli, nejen v koupelně, hraje osvětlení. Nepodceňujte proto dobré rozmístění a dostatečnou svítivost. Ať už jsou to koupelnové stálice – bodovky, nebo relativně nové, led diodové pásky. S těmi lze podsvítit spodní hranu zavěšených skříněk, nebo je použít jako skryté osvětlení za zrcadlem.
Dostatek světla do koupelny dodá pocit tepla, bezpečí a tolik požadovaného útulna.

Doporučení tedy zní, věnujte koupelně patřičnou pozornost. Není to jen dlažba a obklad a sanita. Koupelna je většinou druhý nejdražší prostor v domě po kuchyni. Tyto dvě místnosti také bývají nejkomplikovanější na vytvoření. Proto je dobré těmito místnostmi začít při navrhování celého interiéru.

designové-koupelny-moderní-koupelny-jak-navrhnout-koupelnu-petr-molek-designer-designer-praha-interiér-designer-brno-inspirace-koupelny-jak-ušetřit-koupelna

I imitace dřeva na dlažbě může vypadat hezky – Zdroj: (3)

Promyslete vše důkladně dopředu, ať už se jedná o rekonstrukci staré, nebo výstavbu nové koupelny. Budete k tomu jistě potřebovat řadu hodnotných informací a dobře formulovaných rad.
Doufám, že to vše naleznete v této rubrice a v navazujících článcích zabývajících se tématy, jako jsou: …věčné dilema, sprchu či vanu? … dvě umyvadla, nebo stačí jedno? …umístit pračku do koupelny? …výhody koupelny s přístupem z ložnice, …pořídit bidet?, …patří urinál (pisoár) do domácí koupelny, …čím nahradit obklady? … jak zútulnit koupelnu?

Pokud máte jiné koupelnové téma, které vás zajímá, napište mi dolů do komentářů.
Pokusím se vám na ně co nejdříve odpovědět.

Přeji vám, abyste vytvořili  „božskou koupelnu“ ať už za pomoci odborníka, nebo svépomocí.

petr molek profile3
autor: Petr Molek  designer
www.ockodesign.cz

Zdroj: (1)+úvodní) Scavolini, (2),(3) LosKachlos, (4) Decoist,  (6) Haybert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*