Praktická kuchyň pro pořádného kuchaře. Knihovna pro náruživého čtenáře. I takto může vypadat rekonstrukce rodinného domu.

Pro kvalitní přípravu pokrmů je varné centrum kuchyně složeno z indukční desky, z plynové desky a také z tradičního japonského grillu teppan yaki. Takto můžete využít jedinečných výhod jak plynu, tak indukce, tak grillu.
Pokud jste milovníky grilovaní a nechcete si grilované pokrmy odepřít ani v zimě, tak pro vás je domácí grill teppan yaki. Ten na svém nerezovém povrchu umožňuje grilovat krevety či maso bez rizika připečení a bez použití tuku.


00-krasne-interiery-moderni-kuchyne-jak-navrhnout-kuchyn-designove-obyvaci-bytovy-designer-praha-olomouc-brno
01-navrh-rezidence-wellnerova-svycarska-prazkaolomouc-moderni-kuchyne-jak-navrhnout-kuchyn-designove-obyvaci-bytovy-designer-praha-olomouc-brno

O zdravou a především chutnou přípravu jídel se v kuchyni postará kombinovaná parní trouba. Parní vaření je zdravý způsob přípravy, který zachovává vitamíny a minerály obsažené v potravinách, stejně tak jako jejich chuť a barvu. V parní troubě lze i kvalitně ohřívat pokrmy bez rizika jejich vysušení jako je tomu například v mikrovlné troubě. Lze v ní zároveň připravovat několik pokrmů zároveň, jako např. lososa, zeleninu a rýži a nepředají si pachy.
V sousedství parní trouby je umístěna, též v ideální výšce, kombinovaná horkovzdušná trouba. Obě tyto trouby jsou vysoké 450mm. To je výhodné především v tom, že jsou energeticky úspornější oproti klasickým troubám výšky 600mm. Nevyhřívá se zbytečně velký prostor trouby.

06-navrh-rezidence-wellnerova-svycarska-prazkaolomouc-moderni-kuchyne-jak-navrhnout-kuchyn-designove-obyvaci-bytovy-designer-praha-olomouc-brno-petr-molek-designer

Takto dokonale zhotovené jídlo si může rodina vychutnat u bytelného ořechového jídelního stolu navrženého a vyrobeného přesně pro tento interiér. O kvalitní posezení u něj se postarají nadčasové židle Panton, které se vyrábí již přes padesát let a stále se hodí do moderních interiérů.

04-navrh-rezidence-wellnerova-svycarska-prazkaolomouc-moderni-kuchyne-jak-navrhnout-kuchyn-designove-obyvaci-bytovy-designer-praha-olomouc-brno-petr-molek-designer

V obývacím pokoji pak dominuje sedačka vyrobená také na zakázku. Na zakázku především proto, aby pohodlně usadila pětičlennou rodinu a dva psy. Takže pokud vám nevyhovují rozměry sedačky do které jste se zakoukali v obchodě nebo v e-shopu, zeptejte se výrobce ,zda-li vyrábí sedačky i na míru. Pokud nepochodíte u daného výrobce sedaček, zeptejte se čalouníka. Schopný čalouník vám vytvoří sedačku přesně podle vašich představ a nebudete muset dělat kompromisy.

05-navrh-rezidence-wellnerova-svycarska-prazkaolomouc-moderni-kuchyne-jak-navrhnout-kuchyn-designove-obyvaci-bytovy-designer-praha-olomouc-brno-petr-molek-designer

V obývacím pokoji je výrazná knihovna, kde budou uloženy oblíbené knihy celé rodiny.
Pro ty nejoblíbenější kousky je připravená osvětlená nika vyložená černým přírodním kamenem. Takže knihovna je nejen funkčním prvkem interiéru, ale  i hezkou dekorací.

02-navrh-rezidence-wellnerova-svycarska-prazkaolomouc-moderni-kuchyne-jak-navrhnout-kuchyn-designove-obyvaci-bytovy-designer-praha-olomouc-brno

Interiér je dostatečně osvětlen několika druhy světel. Nezapomínejte na světlo v interiéru. Již jsou dávno pryč doby jednoho centrálního osvětlení uprostřed místnosti. Vhodným osvětlením lze dosáhnout v interiéru velice příjemné atmosféry. Ať už za pomoci stojacích lamp, stolních lamp, skrytých led diodových pásků, vysvícených otvorů ve zdi nebo ve stropě. I za pomocí stmívačů světel se dá dosáhnout příjemné atmosféry např. v obývacím pokoji nebo ložnici.
Přírodní černý kámen se opakuje vícekrát v interiéru. Ať už je to v již zmíněné nice v knihovně, nebo na parapetech, anebo na krbové římse.

07-krasne-interiery-moderni-kuchyne-jak-navrhnout-kuchyn-designove-obyvaci-bytovy-designer-praha-olomouc-brno

K celkovému zútulnění prostoru pomohou provázkové záclony. Ty interiér při svém zatažení plně nezatemní, ale především zjemní pohled na okna a na stěny.

Takto „vyladěný“ interiér bude vyhovovat všem členům rodiny.

Pokud vás tento článek zaujal nebo inspiroval pošlete jej rodině, přátelům či známým. Třeba pomohou i jim :)

petr molek profile3
autor: Petr Molek  designer

.

 

One Reply to “Praktická kuchyň pro pořádného kuchaře. Knihovna pro náruživého čtenáře. I takto může vypadat rekonstrukce rodinného domu.”

  1. Dobrý den. Velice zajímavý článek i interiér. To je přesně můj vkus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*