Vybíráte hezké dekorace do dětského pokoje? Co třeba designové hodiny s vtipem.

Hodiny nemusí být jen strohým nositelem informace kolik je času. Mohou být i krásným interiérovým doplňkem, ať už v kuchyni, nebo v dětském pokoji. Též mohou být originálním a hodnotným dárkem, který vždy potěší vaše blízké, přátelé, anebo vaše dítě. V tomto článku jsem vybral několik kousků, které mě v poslední době pobavily, anebo které jsem sám užil v interiérech dětských pokojů.

Nástěnné hodiny kukačky CUCCHINO bílé 21 cm Progetti

Nástěnné kukačky CUCCHINO bílé 21 cm od italského výrobce Progetti

Hodiny CUCCHINO jsou velmi zajímavé svým designem, ale i výraznou barevnou kombinací. Hodiny jsou vyrobeny z bíle nebo oranžově lakovaného dřeva. Kukačka mají dva režimy hlasitosti. Také je lze zcela vypnout. Díky senzoru jasu je zamezeno nočnímu kukání. Takže ve dne kukačka potěší a v noci neobtěžuje.

nastenne-hodiny-karlsson-pictogram-rainbow-black-case-500x500

Nástěnné hodiny PICTOGRAM RAINBOW od výrobce Karlsson

Decentní, ale přitom veselé hodiny od výrobce Karlsson. Značka Karlsson patří k předním výrobcům designových hodin na celém světě. U většiny svých hodin se pyšní nadčasovým designem. Značka  Karlsson spolupracuje s designéry po celém světě.  Hodiny Pictogram lze mít i v jiných barevných variacích. S černým nebo bílým podkladem. Mají tichý chod, což v dětském pokoji jistě oceníte. Tělo hodin je z lakovaného kovu a kryt ciferníku ze skla.

samolepící hodiny bulb

Samolepící hodiny BULB od výrobce Clocker

Moderní LED diody prostě nemají to správné kouzlo. Klasickou žárovku už sice jen tak někde nepotkáte, ale v dětském pokojíku může přesto zářit. Nemusíte se ani bát o energetickou úsporu, je totiž v podobě nástěnných designových hodin. Snadno je nalepíte na stěnu a dodáte tak vtip dětskému pokoji. Hodiny lze pořídit ve velké škále barev, takže je můžete barevně ladit k ostatním doplňkům.

magis cu clock

Vtipné hodiny CU-CLOCK od výrobce Magis

Vtipné hodiny CU-CLOCK od výrobce Magis

Vtipné hodiny CU-CLOCK od výrobce Magis

A opět kukačky :). Nástěnné hodiny Cu-Clock navrhl pro italskou značku Magis japonský designér Naoto Fukasawa. Tvar hodin vychází z tradičních kukaček. Tyto nástěnné hodiny jsou však minimalistické, decentně bílé a s různobarevnou střechou. Kukačka ve štítu domečku kuká každou celou hodinu tolikrát, kolik je v danou chvíli hodin. Při kukání nevylézá, jen se symbolicky uklání.

VITRA nástěnné hodiny Ball Clock

Výrobce VITRA a jejich nástěnné hodiny Ball Clock

Již legendární nástěnné hodiny Ball Clock jsou tvořeny z dvanácti dřevěných kuliček kolem ciferníku a kovového středu, kde tiká strojek Quartz. Jejich design stvořil George Nelson v letech 1948 až 1960. Jedná se o kolekci Vitra Design Museum.

designové hodiny-dárky pro děti-jak navrhnout dětský pokoj-dekorace do dětského-červené doplňky-inspirace interiéry-moderní hodiny-vzipné dárky

Houpací hodiny NEXTIME focus

A na závěr vtipné hodiny, které budou bavit nejen vás, ale i vaše dítě. Na první pohled jsou oblé, jednoduché a tak nějak milé. Ale to není vše. Mají ještě jednu funkci a to, že ciferník se pohupuje. Z tohoto popisu nebo z obrázku těžko pochopíte co se tím myslí. Shlédněte video pod tímto článkem a pochopíte funkci . Ani cena není závratná cca 700 Kč. Proto jsou tyto hodiny mým tipem, který vám doporučuji.

 

 

 

Věřím, že vyberete ty nejhezčí a budou těšit celou rodinu.

petr molek profile3
autor: Petr Molek  designer

.

https://www.youtube.com/watch?v=GhRgRGrZM8Y?rel=0&vq=hd720

2 Replies to “Vybíráte hezké dekorace do dětského pokoje? Co třeba designové hodiny s vtipem.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*